Mëngjesi me diell, pasdite stuhi lokale e shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë bën të ditur sot do të mbajë mot me diell, ndërsa pasdite do të ketë reshje shiu, shkarkime rrufesh e stuhi lokale.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi perëndimit dhe veriperëndimit. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS