Mediet italiane: Cana, lideri i ri i Lazios

Romë, 13 qershor – Shtylla kurrizore e Lazios është ndërtuar. Marcheti midis shtyllave, Klose qëndërsulmues, Dias në mbrojtje, Ledesma organizator, Hernanes për të ndriçuar lojën, Luliç për të vrapuar.

Njeriu që i lidh të gjithë këta është, Lorik Cana. Mesfushori shqiptar, sipas italianes “Corriere dello Sport”, do të marrë përsipër rolin e liderit të Lazios së trajnerit të ri, boshnjako-kroatit, Vladimir Petkoviq.

“Lorik Cana, siç shkruan “Corriere dello Sport’, – ishte shumë i pritur, pati një periudhë të komplikuar në kampionatin italian, ishte i dënuar nga moduli (i ish-trajnerit Edy Reja), qëndroi jashtë fushave për të tre muaj për shkak të dëmtimit, e ri-gjeti veten në Lazio gjatë fund-sezones, duke dëshmuar vlerat e tij”.

Shqiptari është në qendër të projektit të Petkoviçit. Cana dhe Ledesma do të përfaqësojnë thelbin dhe ekuilibrin e skuadrës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).