Me sa mend vendosen varrezat e kafshëve në një nga fshatrat më piktoreske të Gjilanit, në Stublinë?

Gjilan – Me të drejtë, banorët e Stublinës, këtë vendim e kanë quajtur krim institucional me paramendim, për ta shkatërruar njërin nga fshatrat me gjelbërim masiv në komunën tonë ka shkruar asamblisti Kushtrim Kadriu.

“Gjithashtu, me të drejtë, këta banorë kanë kërkuar moszbatimin e këtij vendimi.
E dimë se caktimi i lokacionit për varreza të kafshëve është nevojë imediate, por ajo duhet të vendoset në një vend ku do të ketë sa më pak dëme për njeriun dhe natyrën, dhe jo të shkatërrohen bukuritë natyrore. Të mos bëhet një hajr e 100 sherre” ka thënë Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS