Mbytet nusja duke u fotografuar

Në mënyrë tragjike një nuse ka vdekur kur ishte dukë bërë fotografi pranë një ujëvare, me fustanin e saj të martesës, ajo vdiq pasi fustanin e mori rrjedha e fuqishme e lumit.

Maria Pantazopoulos, 30 vjeçare, ishte duke qëndruar në një shkëmb dhe duke dashur që të bëjë një foto, mirëpo kjo u kthye në një tragjedi.

Trupi i saj i pajetë ishte i mbuluar ende me veshjen e dasmës kur zhytësit e nxorrën atë, nga lumi Ouareau, në veri të Montreal, në Kanada disa orë më vonë.

Fotografi u mundua që të kapë atë mirëpo nuk arriti, dhe pastaj shkuan disa orë deri sa u gjet trupi i saj, ngase rrjedha e lumit e kishte larguar nga vendi ku ishte mbytur.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS