Malaga pas Del Pieros

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Malaga është e interesuar në shërbimet e sulmuesit në largim të Juventusit, Alessandro Del Piero.

Nëse do të transferohej te Malaga, Del Piero do të kishte mundësinë për ta testuar veten edhe në La Liga në moshën 37-vjeçare, si edhe të luante në Evropë.

Eco Higjiena

Klubi spanjoll ka një mbështetje të fuqishme financiare dhe ka fituar biletën për kualifikimet paraeliminatore të Ligës së Kampionëve pasi përfundoi në pozitën e katërt në tabelë. /Telegrafi/