Lutfi Haziri zotohet se do ta ndërtoj rrugën Pogragjë – Stublinë

Gjilan – Kryetari aktual dhe kandidati edhe për një mandat qeverisës me Gjilanin, Lutfi Haziri, ka vizituar sot banorët e Stublinës, ku ka dëgjuar hallet dhe problemet që ata ballafaqohen.

Haziri është ka shfaqur zotimin se në mandatin e ri do ta ndërtoj rrugën që e lidhë Pogragjën me Stublinën, sikurse edhe investime tjera të rëndësishme në infrastrukturë.

I pari i gjilanasve është shprehur se banorët e Stublinës do të përfitojnë nga Komuna subvencione të mëdha në sferën e bujqësisë, që do të ndikoj direkt në forcimin e familjes bujqësore, duke u krijuar mirëqenie./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS