Lutfi Haziri zotohet se do ta ndërtoj rrugën Pogragjë – Stublinë

Gjilan – Kryetari aktual dhe kandidati edhe për një mandat qeverisës me Gjilanin, Lutfi Haziri, ka vizituar sot banorët e Stublinës, ku ka dëgjuar hallet dhe problemet që ata ballafaqohen.

Haziri është ka shfaqur zotimin se në mandatin e ri do ta ndërtoj rrugën që e lidhë Pogragjën me Stublinën, sikurse edhe investime tjera të rëndësishme në infrastrukturë.

I pari i gjilanasve është shprehur se banorët e Stublinës do të përfitojnë nga Komuna subvencione të mëdha në sferën e bujqësisë, që do të ndikoj direkt në forcimin e familjes bujqësore, duke u krijuar mirëqenie./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).