Eko Higjiena

Liria nga Prizreni fituese e turneut “Raci-Reshi”

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Gjilan – Në nderim të veprës së dy ish-lojtarëve dhe ish-trajnerëve gjilanas, Kemajl Halimi – Raci dhe Reshat Osmani – Reshi, në Gjilan është mbajtur turneu memorial i futbollit, “Raci – Reshi”, i cili tubojë tri ekipe nga elita e futbollit kosovar, Drita, Trepça nga Mitrovica dhe Liria nga Prizreni.

Turneu filloi dhe përfundoi brenda një dite ku fitues u shpall Klubi futbollistik “Liria” nga Prizreni, të cilët pranuan kupën e këtij turneu nga Drejtori për Rini, Kulturë dhe Sport Veton Nevzadi.

ARKATANA

Me këtë rast Nevzadi theksoi se ky aktivitet sportiv përkujtimorë ngjallë te sportdashësit gjilanas emocionin e dhimbjes për humbjen e dy sportistëve të shquar gjilanas dhe atë të krenarisë që i patëm në mesin tonë, dhe prej të cilëve mësuam shumë si duhet të sillet, të punoj dhe të jetë i respektuar sportisti i vërtetë.

Raci dhe Reshi janë shembulli më i mirë i futbollistëve vetëmohues, të cilët e deshën futbollin gjilanas dhe punuan me përkushtim të madh deri në fund të jeterave të tyre për të tha Nevzadi./rajonipress/.