Limaj: Është koha e fundit që kriminelët të marrin dënimin e merituar

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 21-vjetorin e masakrës së Lybeniqit të Pejës.

Limaj ka thënë se banorët e Lybeniqit dhe fshatrave përreth u vranë mizorisht vetëm pse ishin shqiptarë dhe se 21 vjet pas kryerjes së këtyre krimeve makabre, kryerësit e këtyre krimeve ende nuk kanë marrë ndëshkimin nga ana e institucioneve të drejtësisë.

Limaj i cili është bashkëkryesuesi i Dialogut, thotë se Qeveria dhe delegacioni shtetëror nuk do të lë gurë pa lëvizur, derisa të gjenden kryerësit e krimeve.

“Është koha e fundit kur institucionet e drejtësisë duhet të reagojnë dhe kriminelët ta marrin dënimin merituar”, ka shkruar ndër të tjera Limaj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).