Lëviz edhe AAK-ja, mblidhet të enjten

Pas Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) do të mbledh kryesinë, derisa partia e Hashim Thaçit u mblodh dhe pati një “mbledhje të nxehtë”, partia e Ramush Haradinajt do të mblidhet të enjten.

Një anëtar i kësaj partie i ka thënë në kushte anonimiteti “Epokës së Re” se ka marrë ftesën për mbledhje në AAK-së,që do të mbahet të enjten pasdite.

Në këtë mbledhje pritet që të diskutohet për hyrjen e AAK-së në një koalicion me PDK-në.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS