Lëkundjet nga tërmeti, çahet në mes pallati në Tiranë

Një tërmet i fuqishëm goditi Shqipërinë pasditen e sotme.

Mësohet se epiqendra ishte në detin Adriatik.

Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 5.8 Ballë.

Mësohet se në fshatin Helmes janë shembur disa banesa dhe dy persona kanë mbetur të lënduar rëndë. Mësohet se të plagosurit po sillen drejt spitalit në Tiranë.

Një pallat ka pësuar dëme të mëdha në qytetin e Tiranës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).