LDK nënshkruan marrëveshje për bashkëqeverisje me AKR-në në Kamenicë

Kamenicë – Të hënën Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re nënshkruan marrëveshje për bashkëqeverisje për mandatin e ardhshëm qeverisës.

Kryetarët e dy subjekteve politike Shaip Surdulli (LDK) dhe z.Fatmir Matoshi (AKR) u shprehen të kënaqur me arritjen e koalicionit siç e quajtën “Koalicion i fitores për Kamenicën”.

Koalicioni i fitores për Kamenicën fton të gjithë qytetarët pa dallim bindje politike dhe përkatësie etnike të mbështesin ofertën tonë për zhvillimin e Kamenicës, për një qeverisje të drejtë, transparente e demokratike thuhet në njoftimin e LDK-së dega në Kamenicë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).