Lajmi i muajit: Po realizohet Lugu i verdhë – “Green Valley”, projekti më i madh turistik në Kamenicë

Kamenicë – Jemi rrugës që Kamenicën ta bëjmë një nga atraksionet më të mira turistike në Kosovë ka shkruar Kadri Rahimaj.

Sipas tij në “Green Valley”, do të bëhet e mundur që të realizohen këto aktivitete:
Çiklizëm/7km
Hiking
Piknik dhe grill në hapësirë të dedikuar
Shteg për ecje në mes të natyrës mahnitëse
Ecje mbi liqenin
Ecje për gjatë kanionit
Fruta të ndryshëm natyral
Vizitë shkëmbit të Busavatës dhe shpellës brenda tij
Not në Liqenin e Rubovcit
Peshkim
Lundrim me varkë
Kënde për lojra të fëmijëve
Ambient fantastik për kamping

Këto dhe shumë të tjera, vijnë nga 400,000 euro investim nga MAPL për projektin më të madh turistik në Komunën e Kamenicës deri më sot.

Bashkë me Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal z. Elbert Krasniqi dhe përfaqësuesin nga Komuna e Artanës, kemi nënshkruar Marrëveshjen e Mirëkuptimit për projektin “Lugu i verdhë/Green Valley”.

Për përkushtimin e jashtëzakonshëm për gjithë projektin, e falënderoj Drejtorin e Urbanizmit Uran Berisha ka shkruar Rahimaj./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS