Ky është rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin

Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të rrallë që ka.

Ajo dhe familja e saj tash e sa vjet u është dashur t’i paguajnë vetë barnat, meqë ato nuk ishin pjesë e Listës Esenciale të Barnave.

Yllka ishte e ftuar në prezantimin e Listës së re të Barnave Esenciale dhe me fjalimin e saj përloti shumë në sallë.

Shteti duhet të udhëhiqet nga guximtarët dhe vizionarët që bashkëndjejnë me qytetarët. Nga ata që punojnë për të ndërtuar të ardhmen, për ty dhe shtetin!

Gepostet von Kadri Veseli am Freitag, 20. September 2019

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS