Kuq e zi “midis Amerike”

Sulmuesi shqiptar Hamdi Salihi është i privilegjuar me tifozët e shumtë që i ka në secilën ndeshje.

Sulmuesi shkodran është gjithmonë i përkrahur nga qindra tifozë shqiptarë në SHBA, me paraqitjet e tij tek skuadra DC United.

Tifozët shqiptarë janë gjithmonë pranë Salihit në përkrahjen e tij, ku shpeshherë thirret emri i tij, nën përcjellje të flamurit kuq e zi të ngritur në stadium.

Kështu ishte edhe në ndeshjen ndaj New York Red Bull, ndeshje të cilën për fat të keq e humbi Dc United dhe Salihi. Ish sulmuesi i Rapidit të Vienës po kalon një edicion të suksesshëm me skuadrën nga Washingtoni./indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS