Kupa e Barcës, jo e mbretit!

Me rezultat të pastër 3:0 për Barcelonën ka përfunduar finalja e Kupës së Mbretit të zhvilluar në Vicente Calderon, ku triumfuan katalanasit ndaj rivalëve të tyre baskë të Athletic Bilbaos.

Bilbao nuk arriti t’i bëjë ballë Barcelonës as në minutat e parë të takimit. Pedro hapi serinë e golave pas tre minutash lojë për 1-0.

Dominimi total i Barcelonës në sfidë vazhdoi dhe ashtu siç premtoi, Lionel Messi dhe mbajti fjalën e tij. Shënoi golin e dytë të Barcelonës (19’), i cili i dedikohet trajnerit në largim Pep Guardiola.

Rezultati përfundimtar u vendos pas 24 mintuash lojë përsëri nga Pedro (24’), i cili shënoi për 3-0, duke vënë kështu në dyshim Vicente Del Bosquen nëse duhet ta ftojë në Euro pasi vendosi të mos e bënte këtë.

Në vazhdim të takimit nuk ndryshoi asgjë dhe Barcelona në fund u shpall fituese e Kupës së Mbretit, trofeut të vetëm për katalanasit në sezonin 2011/2012. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).