Kujdes me këto ushqime që hani në mëngjes

Mjekët shpesh ju kujtojnë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm por jo nëse zgjidhni ushqimet e gabuara. Nëse e filloni mëngjesin me një vakt të ekuilibruar, plot proteina, fibra, karbohidrate komplekse dhe yndyrna të shëndetshme, mund të ndiheni energjik.

Por mund të ndodhë e kundërta nëse zgjidhni ushqime me përmbajtje të lartë sheqeri ose yndyrash të ngopura, pa proteina apo fibra, të cilat do të kenë një efekt të keq në organizëm. Këto janë ushqimet më të këqija që mund të hani për mëngjes, sipas Eat this.

Drithëra të ëmbla

Mund të jenë të shijshme dhe të lehta për t’u përgatitur, por ngrënia e drithërave me sheqer të shtuar për mëngjes mund të dëmtojnë shëndetin.”Sheqeri ose drithërat shumë të rafinuara mund t’ju ndihmojnë në shkurtimin e jetës, veçanërisht nëse është një opsion për mëngjesin tuaj të përditshëm”, thotë dietologia Courtney D’Angelo.

Proshuta

“Shumica prej nesh e duan proshutën, por shumë mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore,” thotë D’Angelo. Proshuta përmban edhe aditivë të tjerë, si nitritet, të cilat janë treguar jashtëzakonisht të pashëndetshme për zorrët.

Donuts dhe pasta

Të trajtosh veten me një ëmbëlsirë mëngjesi herë pas here është e mrekullueshme, por konsumimi i rregullt i tyre mund të kontribuojë në disa komplikime të mundshme shëndetësore. “Për fillestarët, donutët dhe pastat e tjera të mëngjesit janë të pasura me kalori. Megjithatë, problemi kryesor me këtë ushqim mëngjesi është sasia e sheqerit që hani në një pjesë kaq të vogël.”, shpjegon dietologia.

Sallami

Ngjashëm me proshutën, një tjetër mish i përpunuar që mund të kontribuojë në komplikime shëndetësore nëse konsumohet rregullisht është sallami. “Mishrat e përpunuar si proshuta dhe salcice ruhen në nitrate/nitrite, të cilat mund të rrisin rrezikun e kancerit të traktit gastrointestinal, veçanërisht të zorrës së trashë dhe rektumit”, tha Kimberly Duffy, një nutricioniste.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS