RCCOLA

Kuçi: E mbajta premtimin

/ 1 minutë lexim

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi ka deklaruar se dorëheqja e tij nga dy funksionet që mban në Qeverinë e Kosovës, nuk është lojë politike, siç është raportuar në disa media, apo siç pretendojnë disa zëra.

Kuçi ka thënë se dorëheqja është qëndrim i prerë i tij, duke thënë se deri më tani çdo premtim, çfarëdo qoftë ai, e ka realizuar.

Mobi Casa

Ai gjithashtu ka mohuar spekulimet se, pas dorëheqjes nga posti i zëvendëskryeministrit dhe i ministrit të Drejtësisë, do të marrë rolin e kryenegociatorit në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë

Kuçi ka thënë se nuk ka pretendime të marr timonin bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë. “Ne kemi znj.Tahiri në këtë funksion, e cila me mjaft sukses po e drejton”, ka deklaruar Kuçi për agjencinë “Presheva jonë”. /Telegrafi/