Fundamenti

Kuçi: E arrestojmë Nikoliqin, nëse hyn pa leje

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq, ka paralajmëruar vizitë në veri të Kosovës, ndërkohë qeveria e Kosovës, paralajmëron arrestimin e tij nëse hyn pa leje.

Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi, ka thënë se kushdo që hyn pa leje në vendin tonë rrezikon që të ndeshet me ligjet tona dhe të arrestohet, shkruan koha.

Mobi Casa

“Nuk kemi dëshirë që të vihet deri te kjo pozitë me presidentin e Serbisë, mirëpo kushdo që e shkel ligjin është i barabartë” ka thënë Kuçi.

Kuçi ka thënë se sikur Nikoliqi ta dorëzojë kërkesën për vizitë në Kosovë te Zyra e Bashkimit Evropian në Beograd, atëherë Qeveria e Kosoves do ta shqyrtonte atë./Indeksonline/