Krenarë me Krasniqin e Seferin

Viti 2014 ishte mjaft i suksesshëm për boksierët shqiptarë. Haxhi Krasniqi dhe Nuri Seferi ua zbardhën fytyrën bashkëkombësve të tyre, me paraqitjet që patën.

Krasniqi e fitoi titullin WBA Continental në muajin gusht, duke e mundur ukrainasin Oleksandr Cherviak. Ndërkaq, në muajin dhjetor ai e mposhti edhe polakun Dariusz Sek, për t’i mbrojtur dy titujt, WBA Continental e WBO International, duke iu afruar kështu titullit të kampionit botëror.

Ndërkaq, Seferi e fitoi titullin WBO-Europe në muajin maj, duke e rrahur hungarezin Tamas Ladi. /Zëri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).