Kosovarja kapet duke vozitur me patentë shofer austriak

Dyshohet se është i falsifikuar.

Raportohet se Policia e Kosovës në një pikë kontrolli në Fushë-Kosovë ka ndaluar një veturë Mercedes me targa lokale, të cilën e drejtonte një grua kosovare me patentë shofer austriak që dyshohet të jetë i falsifikuar.

Sipas njoftimit të Policisë, dokumenti i dyshuar është konfiskuar.

Pra, ashtu siç theksohet në raport, gjatë një pike kontrolli është ndaluar vetura Mercedes me targa lokale, e cila drejtohej nga një femër kosovare dhe gjatë kontrollimit të dokumenteve, ajo posedonte patentë shoferi të lëshur në Austri, i cili dyshohet të jetë i falsifikuar, prandaj ky dokumenti edhe i është konfiskuar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Kosovarja kapet duke vozitur me patentë shofer austriak

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS