Eko Higjiena

Kontrabandonte narkotik tek kompleksi i shkollave të mesme në Gjilan

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Policia ka arritur ta arrestojë një shqiptarë tek kompleksi i Shkollave të Mesme në Gjilan pasiqë tek i njëjti gjatë kontrollit në trupin e tij janë gjetur dhe konfiskuar 17 kese të plastikes të cilat përmbanin substancë të dyshuar narkotike të llojit Marihuanë me peshë të përgjithshme 19.1 gram.

Uji Dea

Policia e Kosovës njoftojë se me urdhër të Prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje derisa rasti është nën hetime. Ndryshe jo vetëm ky rast, por edhe rastet e mëparshme kanë shqetësuar tej mase prindërit, por edhe arsimin gjilanas rreth kësaj dukurie tejet shqetësuese./rajonipress/