Komuna e Vitisë shënon Ditën e Falënderimeve

Viti – Me rastin e Ditës së Falënderimeve Amerikane, kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, Milot Lala, Drejtor për Kulturë, Rini dhe Sport si dhe ushtarët e KFOR-it Amerikan kanë bërë sot homazhe pranë bustit të diplomatit të njohur amerikan, Richard Holbrooke në Viti. Këtyre homazheve ju janë bashkangjitur edhe përfaqësues të Policisë së Kosovës në Viti, nxënës të shkollave të mesme si dhe qytetarë.

Ndër tjerash kryetari Haliti ka folur edhe për rëndësinë që ka dita e falënderimeve për Komunën e Vitisë. ““Në këtë ditë të veçantë ne falënderojmë popullin amerikan për atë se çka kanë bërë dhe po bëjnë për ne. Sot dua të ju uroj këtë festë në veçantë ushtarëve amerikan të cilët në vend që të kremtojnë atë në gjirin familjar gjenden sot pranë nesh” u shpreh Haliti.

Kurse po ashtu sot nën organizimin e Drejtorisë së Kulturë, Rini dhe Sport në Viti, është mbajtur një ndeshje miqësore e basketbollit në mes KB Vitia – KFOR LMT.

Kurse në orët e mbrëmjes është mbajtur edhe një koncert muzikorë dhe atë në Shtëpinë e Kulturës “Gursel e Bajram Sylejmani” në Viti, kati i II-të./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).