Komuna e Vitisë dhe GIZ-i Gjerman fillojnë bashkëpunimin me projekte bujqësore

Viti – Me qëllim të koordinimit të aktiviteteve lidhur me projektin për tokën bujqësore, konkretisht të Komasacionit, sot në Viti, është mbajtur takimi i parë i grupit punues të përbërë nga zyrtarë të Komunës së Vitisë dhe të Shoqërisë Gjermane për bashkëpunim ndërkombëtar (GIZ).

Zv. Kryetari i Komunës së Vitisë, Hasan Aliu e ka çmuar lartë këtë projekt duke falënderuar qeverinë Gjermane për ndihmën që po ofron për komunën e Vitisë. Ai u zotua se kjo komunë do të përmbush të gjitha detyrat që dalin në kuadër të këtij bashkëpunimi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).