Komuna e Kamenicës pranon një veturë donacion nga UNMIK-u

Kamenicë – Komuna e Kamenicës ka pranuar një veturë donacion i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë. Këtë donacion e ka pranuar Kryetari i Komunës së Kamenicës z.Begzad Sinani, drejtori i Administratës Valon Maliqi, shefi i Administratës Faton Biqkaj dhe Dragisha Savic nga zyra lokale për Komunitete.

Më këtë rast kryetari Begzad Sinani e ka falënderuar UNMIK-un pas pranimit të një donacioni për pajisje teknologjike dy muaj më parë ju jemi mirënjohës edhe për këtë donacion i cili do t’i shërbejë zyrtarëve të Komunës së Kamenicës në realizimin e punëve të përditshme në shërbim të qytetarëve të Kamenicës.

Vetura e pranuar sot si donacion nga UNMIK-u, është veturë e përdorur në gjendje të mirë teknike dhe do të jetë në shërbim të Komunës së Kamenicës në realizimin e punëve të përditshme administrative./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).