Komuna e Artanës kërkon investime në infrastrukturën e stacionit policor

Gjilan – Ndërrimi i kategorisë të stacionit Policor të Novobërdës nënkupton përmirësimin e infrastrukturës tekniko – logjistike, numrin më të madh të personelit profesional si dhe numrin e automjeteve.

Kryetari i Komunës së Novobërdës Svetisllav Ivanoviq ka pritur në kabinetin e tij drejtoreshën e Policisë rajonale Elmina Mahmutin, zëvendësin e Policisë për regjionin e Gjilanit Shaban Azizin, komandantin e stacionit Policor të Novobërdës Gani Huruglica dhe zëvendësin e stacionit Policor të Novobërdës Nenad Stojanoviq.

Në këtë takim u bisedua në përgjithësi mbi gjendjen e sigurisë në territorin e Komunës së Novobërdës si dhe për planet dhe aktivitetet e mëtutjeshme për avancim.

Përfaqësuesit e Policisë informuan Kryetarin për gjendjen momentale në terren si dhe për planet në periudhën e ardhshme.

Gjithashtu në këtë takim janë marrë vesh që Komuna e Novobërdës së bashku me Drejtorin Regjionale të Policisë të ju dërgoj kërkesë Ministrisë së Punëve të Brendshme për ndërrimin e kategorisë së stacionit Policor në Novobërdë, nga kategoria C në kategorinë B.

Ndërrimi i kategorisë të stacionit Policor të Novobërdës nënkupton përmirësimin e infrastrukturës tekniko – logjistike, numrin më të madh të personelit profesional si dhe numrin e automjeteve, ka thënë Kryetari i Komunës së Novobërdës Svetisllav Ivanoviq./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).