Komisioni shtetëror i Testit të Maturës u prit nga Sokol Haliti

Viti – Edhe në komunën e Vitisë, sot mbahet testi i maturës në shkollat e mesme të kësaj komune. Sipas zyrtarëve të Drejtorisë së Arsimit në Viti, janë bërë gjitha përgatitjet që testi i maturës të zhvillohet normalisht dhe pa ndonjë problem, konform rregullave dhe kritereve të përcaktuara nga Ministria e Arsimit të republikës së Kosovës.

Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka pritur sot në orët e paradites një delegacion të Komisionit shtetëror të testit të Maturës, me që rast është njoftuar me ecurinë e zhvillimit të këtij testi në komunën e Vitisë.

Ai gjithashtu i ka uruar gjithë maturantët e Vitisë për rezultate sa më të mira, ndërkohë që komisionit punë të mbarë e të suksesshme./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).