Klubi anglez i jep edhe një rast Shaqirit

Stoke City nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga mesfushori kosovar Xherdan Shaqiri.Xherdan Shaqiri i ka ditët e numëruara te Interi. Stoke City, ka kërkuar nga 23-vjecari që të mendoi edhe një herë për ofertën e tyre.

Mesfuhsori shqiptar më nuk ka vend te Interi pasi që në pesë miqësoret sa I ka zhvilluar ekipi I Mancinit, Shaqiri nuk ka luajtur as edhe një minut.

Më herë gjatë këtij muaji, Stoke i kishte ofruar Interit për Shaqirin 12 milionë funta, por shaqa nuk e dëshironte këtë skuadër.

Përveç Stoke Cityt, për shërbimet e Shaqirit thuhet se janë të interesuar edhe klubi gjerman, Schalke 04.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).