Klinton uron kosovarët për fundin e mbikëqyrjes së pavarësisë

Ish presidenti amerikan Bill Klinton, përmes një video linku, ka uruar kosovarët për fundin e mbikëqyrjes ndërkombëtare të pavarësisë,transmeton RTK.

“Fundi i mbikëqyrjes ndërkombëtare të pavarësisë është një mundësi e jashtëzakonshme për Kosovën që të gjejë rrugën në rajon e botë. Do ta keni mundësinë për të ndërtuar një vend me më shumë mundësi për të gjithë. Një shtet më të fortë dhe më superior për gjeneratat që do të vijnë pas. Unë gjithmonë do të jem falënderuar që kam pasur mundësinë që si president që të luaj një rol të vogël për t’ju ndihmuar. Gjithmonë do të jem në anën tuaj”, ka thënë Klinton.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS