Këtë javë shkojnë temperaturat mbi 25 gradë

Mot relativisht i qëndrueshëm në javën vijuese. Më ngrohtë e më shumë diell. Të martën mundësi për rrebeshe shiu.

Nga dita e enjte edhe në aspektin termik do të jetë më ngrohtë, me temperatura maksimale edhe mbi 25C.

Një metodë natyrale për të rritur shpejtësinë e humbjes së peshës

Një kolonë e madhe me automjete ushtarake në Kroaci, ja për çfarë bëhet fj…
Fundjava sërish sjell kushte për të reshura shiu, dhe një rënie të lehtë të temperaturave.

Cilësia e ajrit kryesisht do të mbetet me indeks në vlera të pranueshme. Orëve të pasdites vende-vende mund të ketë rritje të ozonit sipërfaqësor, që shkurtimisht edhe shtyn indeksin të kaloj në vlera mesatare të ndotjes.

Datat:

9.05 – Kryesisht me diell. Pasdite përreth viseve malore mundësi për rrebeshe shiu me bubullima.

10.05 – Pjesërisht vranët. Pasdite, lokalisht do të ketë zhvillime të rrebesheve të shiut me bubullima.

11.05 – Kryesisht me diell. Rreth viseve malore pasdite mundësi për zhvillime të rrebesheve të shkurta të shiut me bubullima.

12.05 – Më ngrohtë, e kryesisht me diell.

13.05 – Pjesërisht vranët dhe shumë ngrohtë. Pasdite vonë dhe në mbrëmje mundësi edhe për reshje lokale shiu me bubullima.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 7C e 11C, e maksimalet ndërmjet 22C e 25C, ndërsa të premten rriten edhe deri në 27C e 28C.

Era frynë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-11m/s, e nga dita e enjte e lehtë nga jugperëndimi.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlera normale.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS