Këshilltari i PDK-së akuza të rënda për kreun e Artanës

Gjilan – Selatin Nuhiu këshilltar i PDK-së në Artanë thotë se unë si Këshilltar Komunal nga PDK ndër të tjera kam ngritur shqetësimet e mia rreth vazhdimit të bojkotit që po i bëhet tash e gjashtë muaj nga Kryetari i Komunës së Novobërdës dhe Ekzekutivi.

”Në vazhdimësi kam kërkuar nga Drejtoria e Financave pse nuk është sjell Raporti i Tremujorit të katërt të vitit 2018 i cili ka qenë obligativ të sillet në KPF. Po ashtu kam ngritur shqetësim pse nuk është sjell raporti i DAK për përfundimin e gjysëmvjetorit të parë 2018-2019 i cili ka qenë obligativ. Ky bojkot nga Kryetari i Komunës së Novobërdës dhe Ekzekutivi po ndikon në bllokimin e punës së KPF-se dhe Kuvendit Komunal” tha Nuhiu.

Nuhiu tha se nga takimi në KPF ka bërë thirrje që të lihen anash inatet personale dhe politike nga Kryetari i Komunës dhe Ekzekutivi, dhe t’i kthehen bashkëpunimit dhe obligimeve të marruara për të mirën e qytetarëve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).