Keq me LDK-në

LDK-ja ka filluar t’i “tregojë dhëmbët” në rolin e saj në opozitë.

Partia më e madhe opozitare në vend, Lidhja Demokratike e Kosovës, po vazhdon t’ia kërkojë dorëheqjen Atifete Jahjagës.
E kjo e fundit, ka nervozuar LDK-në, pasi ka dërguar letër në Gjykatën Kushtetuese, ku është shprehur kundër shkurtimit të mandatit të saj.

Deputeti i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë për Express se Jahjaga nuk duhet të harrojë se si është bërë presidente.

Po ashtu, edhe Vjosa Osmani, në emër të LDK-së, ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të Presidentes, ose dorëheqjen efektive në momentin që votohen ndryshimet kushtetuese, qoftë edhe pa Amendamentin e Dhjetë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).