KEDS-i sërish me ndërprerje të energjisë në Gjilan, Kllokot, Kamenicë e Viti

Gjilan – Më 14.03.2018 në NS 110/10kV Kamenicë do të ndërprehet: Dalja 10 kV Muqiverci (Kodi: 62000011) prej orës 11:00 deri në ora 14:30. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Muqiverci, Rogoqica, Karaqeva dhe Dajkovci. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi transformatorit në NS 10/0.4kV 069 në Dajkovc dhe NS 10/0.4kV 096 Rogan Selishtë.

Mirëmbajte të planifikuar

Më 14.03.2018 në NS 110/10kV Gjilan 5 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Dalja 3 (Kodi: 63000020) prej orës 10:00 deri në ora 13:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: TSB-Nr-3 (rruga e Prishtinës), TSB-Nr-6 (Qendra e Qytetit) dhe TSB-41 (Qendra e Qytetit). Arsyeja e ndërprerjes: Revizion –mirëmbajtje preventive në daljet problematike.

Më 14.03.2018 në NS 35/10kV Gjilan IV do të ndërprehet: Dalja 10 kV Dalja 10-it (Kodi: 60063002) prej orës 13:00 deri në ora 16:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Te parku,Te Treska,Te Parku, Te Moni. Arsyeja e ndërprerjes: Revizion – mirëmbajtje preventive në daljet problematike.

Më 14.03.2018 në NS 110/35/10kV Vitia do të ndërprehet: Dalja 10 kV Germova (Kodi: 61067003) prej orës 10:00 deri në ora 13:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: TSB-Nr-3 (rruga e Prishtinës), TSB-Nr-6 (Qendra e Qytetit) dhe TSB-41 (Qendra e Qytetit). Arsyeja e ndërprerjes: Revizion –mirëmbajtje preventive në daljet problematike.

Më 14.03.2018 në NS 35/10kV Kllokoti do të ndërprehet: Dalja 10 kV Sllatina (Kodi: 61065002) prej orës 13:00 deri në ora 16:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Tërstenik, Muhader, Dardania 2 Dragbuzha, Mulliri Sllatinë, Sllatine e Ulët, Sllatine e Eperme, Sadovine, Pozhoran (një pjesë). Arsyeja e ndërprerjes: Revizion –mirëmbajtje preventive në daljet problematike.

Më 14.03.2018 në NS 35/10kV Kllokoti do të ndërprehet: Dalja 10 kV Tërpeza (Kodi:61065012) prej orës 09:00 deri në ora 12:00 si dhe nga ora 14:00 deri në ora 17:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Zhiti, Tërpezë, Çifllak, Devajë, Kravaricë, Ballancë dhe TS Privat 1. Arsyeja e ndërprerjes: Ngritja e shtyllave të metalit – kapriate./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).