UBT

Kate Middleton, ikona e bukurisë britanike për 2012

/ 1 minutë lexim

Londër – Princesha britanike Kate Middleton është votuar nga qytetarët e këtij vendi si ikonë e bukurisë për vitin 2012. Në vendin e dytë është renditur Nicole Scherzinger, ndërkohë që fatkeqësisht motrës së princeshës, Pippa Midlettone i ka rënë shumë popullariteti dhe renditet vetëm e gjashta.

Uji Dea

Dukesha e Cambridget Kate admirohet nga rreth 27 për qind e votuesve për sharmin saj, pamjen natyrore të grimit, si dhe mënyrën e rafinuar të modës. Ajo e merr këtë çmim vitin e dytë radhazi, transmeton BW.