Karaqeva e Poshtme pritet të furnizohet me 120 kontejner familjar

Kamenicë – Drejtoria për Shërbime Publike, Ambient dhe Inspektorat ka mbajtur takim me banorët e fshatit Karaqevë e Poshtme lidhur me zgjerimin e rrjetit të mbeturinave. Në këtë takim është diskutuar për furnizimin e banorëve të këtij fshati me kontejnerë familjar 120 litra, të cilët do të jenë pa pagesë.

Po ashtu u tha se banorët do të nënshkruajnë kontratë me kompaninë “Ecohigjiena” për grumbullimin e mbeturinave./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS