Karaçeva me kërkesa reale për shefat e grupeve parlamentare LDK, PDK, AAK, VV

Kamenicë – Brezi kufitar po përballet me shumë halle e sfida dhe derisa nuk është bërë vonë mbesim me shpresë se do ju përgjigjeni pozitivisht kërkesës sonë ka shkruar Selver Lenjani.

Nuk ka institucion që nuk ka trokitur Selver Lenjani për ta ngjallur interesimin që Karaçeva dhe brezi kufitar të trajtohen me dinjitet e respekt.

Kësaj radhe Lenjani u ka shkruar grupeve parlamentare të LDK, PDK,AAK dhe LVV.

Letra e plotë e Selver Lenjanit:

Të nderuar shefa të grupeve parlamentare emër tē Bashkësisë lokale dhe në emër të Brezit kufitar po ju shkruajmë se prej viti 2001 e deri më sot shteti fqinj Serbia po pretendon ta shkëput këtë pjesë të fshatit Karaçevë e Poshtme, territorin e Kosovës ku vazhdimisht hyn forcat serbe.

Karaçeva është në rrezik prej shtetit serb sepse shumë toka të banorëve janë të rrezikuara dhe kërkojmë nga ju që të dilni në brez kufitar për tu njoftuar më gjerësisht sepse keni obligim moral e kombëtar.

Brezi kufitar po përballet me shumë halle e sfida dhe derisa nuk është bërë vonë mbesim me shpresë se do ju përgjigjeni pozitivisht kërkesës sonë ka shkruar Selver Lenjani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS