Kapet polici mashtrues

Gjilan – Ismet Hashani zëdhënës i policisë tha se pas një pune intensive hetimore hetuesit e stacionit policor të Gjilanit me date 11.09.2012, kanë arritur ta gjejnë të dyshimtin B. Sh.

Policia ka pranuar një informatë përmes telefonit se me datën, 10.09.2012, për një rast mashtrimi, në rrugën e Ferizajit, në punëtorin ,,Saba’’, ku një person kishte shkuar , kishte kontaktuar me njërin nga punëtorët, dhe i kishte kërkuar 50 euro, në emër të një zyrtari policor. Viktima ka njoftuar policinë duke e përshkruar të dyshuarin.

Ismet Hashani zëdhënës i policisë tha se pas një pune intensive hetimore hetuesit e stacionit policor të Gjilanit me date 11.09.2012, kanë arritur ta gjejnë të dyshimtin B. Sh.

Ai është shoqëruar në Stacionin Policor, dhe pas intervistimit, janë gjetur dëshmi të bazuara se i njëjti dyshohet të jetë i involvuar në disa vepra penale të “Mashtrimit”, duke u prezantuar në disa raste si oficer policor,e në disa raste si inspektor policor, e në disa raste duke u prezantuar në emër të policëve të Kosovës. Ky mashtrues në disa raste ka shkuar nëpër firma, fillimisht ju ka marr numrat e telefonave nëpër reklama, e më vonë i ka thirrur dhe i ka mashtruar duke ju marr para.

Pas përfundimit të intervistës, është verifikuar se i dyshuari në fjalë, ka edhe urdhëresë nga Gjykata, në vuajtjen të dënimit prej 4 muajve burg efektiv, dhe i njëjtin menjëherë është dërguar në vuajtjen e dënimit ne Burgun e Dubraves.
Rastet e me dëshmi të mbledhura do të procedohen në Gjykatë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).