Kanë filluar punimet në renovimin e Kalasë së Novobërdës, punëkryes firma nga Beogradi

Gjilan – Duhet që të shfrytëzojmë në mënyrë sa më të mirë potencialet e tona për t`ju siguruar qytetarëve tanë një ardhmëri më të sigurt ka thënë Svetisllav Ivanoviq, ndërkaq punimet është duke i kryer firma “Koto” nga Beogradi.

Svetisllav Ivanoviq me bashkëpunëtorë ka vizituar punimet dhe i ka dëshiruar shumë suksese në punë kryesve të punimeve të cilët janë të autorizuar nga ana e Ministrisë për realizimin e projektit “Renovimi i Kalasë së Novobërdës”.

Punët i kryen Firma “KOTO” nga Beogradi e cila e ka filluar rikonstruimin para disa viteve ka thënë kreu i Artanës.

“Duhet të gjithë së bashku të japim kontributin rreth rikonstruimit të Kalasë sepse punët duhet të kryhen në afatin kohor dhe me kualitet të lartë. Kalaja e Novobërdës është shumë e rëndësishme për zhvillimin e turizmit në komunën e Novobërdës si dhe të zhvillimit në përgjithësi të komunës sonë. Edhe njëherë dua të i falënderoj donatorët të cilët kanë financuar rekonstruimin e Kalasë së Novobërdës dhe konsideroj që pas kryerjes së punëve komuna e Novobërdës do të jetë edhe më e njohur si destinacion turistik në regjion, por edhe më gjerë. Duhet që të shfrytëzojmë në mënyrë sa më të mirë potencialet e tona për t`ju siguruar qytetarëve tanë një ardhmëri më të sigurt” ka thënë Ivanoviq.

Ivanoviq ka shtuar se është me rëndësi që të investojmë më shumë para në infrastrukturë dhe në turizëm, e gjithë kjo me qëllim që njerëzit të dinë se ky vend është që të ndërtohet e ardhmja për vetën e saj dhe fëmijët e tyre ka theksuar pos tjerash Ivanoviq./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).