Kamenica masovikisht përkrah aksionin

Gjilan – Aksioni i përgjithshëm për pastrimin e mjedisit me moton:” Ta pastrojmë Kosovën “ i cili mbështetet nga Qeveria e Kosovës ,edhe në komunën e Kamenicës gjeti përkrahje të plotë.

Që nga ora 10:00, pos qytetarëve ,këtij aksioni iu bashkëngjiten, punëtorët e administratës, pjesëtarët e FSK-së, përfaqësues të OSBE-së, KFOR-it, Policia, përfaqësues të Qendrës Rinore,nxënësit dhe arsimtarët e shkollave,institucionet shëndetësore dhe subjektet e ndryshme afariste që veprojnë në nivelin komunal.

Drejtori i drejtorisë së Shërbimeve Publike dhe Ambientit Hysen Jerliu, ka thënë se kjo drejtori me kohë ka bërë planin operativ dhe gjithçka është duke u realizuar sipas atij plani. Sipas Jerliut,aksioni është duke vazhduar edhe nëpër fshatrat të komunës së Kamenicës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).