Kamenica jep pronat komunale në shfrytëzim për projektet zhvillimore

Kamenicë – Filluam me dhënien e pronës komunale në shfrytëzim për projekte zhvillimore që gjenerojnë vende të reja të punës, sjellin risi, e qe rrisin mirëqenien e qytetarëve të Kamenicës.

“Sot nënshkruam kontratën me subjektin ekonomik Joni Ranch SH.P.K, pronar i të cilit është Nexhmedin Iseni. Nexhmedini është bashkëqytetar i yni qe jeton dhe vepron në Zvicër, por ka shprehur interesim për të investuar në komunën tonë.Në pronën komunale të dhënë në shfrytëzim, do të implementohet projekti i stallës për kuaj, poligon për kalërim dhe gastronomi” ka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).