Kadria e din çka do me thënë fjala Fosil?

Nga Gani Sadiku – Kadri Veseli, në njërën anë e quan Jusuf Buxhovin fosil, (ai nuk e kupton që fosilet në të shumtën e rasteve janë më të rëndësishme se sa të gjallët) e në anën tjetër thotë se do të jetë i pamëshirshëm ndaj atyre që kanë thyer ligjet e luftës dhe që kanë bërë keqpërdorime pas saj.! Kush je t`i o Kadri Veseli me qenë i pamëshirshëm ndaj dikujt? A po mendon që Kosova është shtet autoritar, apo ende po mendon që je në krye të SHIK-ut??

I pa mëshirshëm ndaj një shkelësi të ligjit në demokraci mundë të jetë (dhe duhet të jetë) një prokurorë apo një gjykatës (organet e drejtësisë) të cilët janë të thirrur për t’i dënuar shkelësit e ligjit, e jo një politikan i cili sot është në një pozitë të caktuar e nesër mundë të mos jetë!

Dëmi kryesorë vendit tonë i’u është bërë prej politikanëve tanë, që akoma qeverisin me mentalitetin e autoritarizmit, edhe pse jetojmë në demokraci!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).