Kadaj-Bujupi: Ne s’jemi si PDK-ja!

Anëtarja e kryesisë së AAK-së, deputetja, Donika Kadaj-Bujupi, ka thënë se lideri i kësaj partie, Ramush Haradinaj nuk do të ketë kundërkandidat në zgjedhjet në AAK, që sipas saj pritën të mbahen diku kah mesi i muajit prill.

Ajo ka thënë se në këtë aspekt AAK-ja nuk është si PDK-ja, duke aluduar në votimin me aklamacion për të zgjedhur kryetarin.

Ajo ka thënë se Konventa e PDK-së, ka qenë një organizim i tepruar. Sipas saj, edhe pas gjithë këtij organizimi, pas gjithë atij ndriçimi siç është shprehur ajo, nuk është parë asgjë demokratike.

PDK-ja sipas saj, nuk mund të thuhet se është parti e djathtë. Mundësia më e mirë për përmirësimin e jetës në Kosovë sipas deputetes, është largimi i kësaj qeverie.

Sipas saj, AAK-ja pas zgjedhje të brendshme do të dalë edhe më e fortë, vecanerisht pasi tash në Kosovë është lideri i saj, Ramush Haradinaj.

Në emisionin Interaktiv të KTV-së, zonja Bujupi ka folur edhe për koalicionin e mundshëm PDK-AAK, duke theksuar se me Haradinajn Qeveria e Kosovës do të jetë më e fuqishme, duke iu referuar 100 ditëshit të qeverisjes së Haradinajt. (ORAinfo)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).