Hidromorava

Juventus transferon Elvis Kabashin për 1.8 milion euro!

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Torino – Gjiganti italian, Juventus, ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me talentin shqiptar Elvis Kabashi.

Kabashi, i lindur me 20 shkurt 1994, luante me ekipin Primavera Empoli. Ka qenë vet trajneri i të rinjve të Juventus-it, Marco Barone, ai që ka qenë më këmbëngulësi që Elvisi të transferohej në Torino.

RCCOLA

Transferimi i Kabashit, i ka kushtuar Juventusit, hiç më pak se 1.8 milionë euro. Në një deklaratë për “SportItalia”, drejtuesit juventin kanë thënë se qendërmbrojtësi shqiptar, ka premisat e romakut, De Rossit. Vetë Kabashi ka thënë se është dhuruesi i madh i Claudio Marchisios, i cili luan me Juventusin.

Elvis Kabashi, ka luajtur një ndeshje me Kombëtaren Shqiptare U-19, dhe ka shënuar një gol kundër Bosnjë e Hercegovinës.