Ju të LDK-së merruni me Koronën, e lëreni garën për kryetar komune të 2021

Nga Kushtrim Kadriu – Komisioni Komunal në Gjilan është një komision i papërgatitur dhe i cili përbëhet nga disa çunakë të cilët të janë duke e shfrytëzuar këtë fatkeqësi si një formë për tu dukur e për tu shfaqur në media. Ky ekip shfaqet çdo ditë në konferenca për media e që në to nuk thotë asgjë të re pos disa konstatimeve të cilat i di çdo qytetar që i ndjekë sadopak mediat.

Nuk kemi nevojë për komentatorë, edhe atë komentatorë të dobët, e as kopje të këqija të Lutfi kryetarit.

Kam disa pyetje për ju nga komisioni:
1. Cilat hapa i keni ndërmarrë ju si komision?
2. A e keni bërë ende gati listën me studentët e mjekësisë e infermierisë që të jenë gati në rast të rritjes së numrit të infektuarve?
3. A keni përgatitur dhoma karantimi në Gjilan?
4. A keni vendosur tenda e me shtretër në rast se mbingarkohet spitali regjional?
5. A jeni duke e dezinfektuar qytetin?
6. A keni vendosur sfungjerë dezinfektues për veturat e për qytetarët që janë duke qarkulluar?
7. A keni shpërndarë ndihma për ata që nuk kanë mundësi të furnizohen me ushqime?
8. A keni shpërndarë ilaçe për ata që nuk kanë para t`i blejnë ato?

Koronavirusi është pandemi e rrezikshme dhe nuk është momenti që të dukeni e të bëni foto , të dilni nga tri- katër herë në konferenca për media me qëllim të promovimin politik. Nuk është koha të flisni se kush do kandidoi për kryetar komune në 2021 nga LDK. Lutuni e punoni të shpëtojmë njëherë, e pastaj merruni me kandidime e me “syreta”, e me çka të doni. Me veprimet tuaja prej adoleshentësh mund ta merrni në qafë një qytet, siç bëtë duke lejuar e duke marrë pjesë në ahengje në kohë pandemie.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).