Jeton Biqkaj kandidat për kryetar komune nga radhët e LDK-së

Kamenicë – Dega e LDK-së në Kamenicë, në mbledhjen e kryesisë së Degës me kryetar të nëndegëve të martën vendosi unanimisht që kandidat për kryetar të komunës së Kamenicës në zgjedhjet e 17 Tetorit të jetë z. Jeton Biqkaj.

Postimi i plotë i aktivistit dhe veprimtarit Gani Sadiku

Shumë suksese Jeton Biqkaj
Përpara ke një sfidë aspak të lehtë, dhe një rrugë të gjatë e me plot pengesa..por shpresoj se nuk është sfida e parë dhe as nuk do të jetë e fundit për ty..
Ti je skalitur nëpër etapa që ka kaluar LDK-ja, jo vetëm në Kamenicë.
LDK-ja, nuk është vetëm një emër, por është një vlerë e strukturuar dhe etabluar mirë nëpër secilën pjesë të vendit tonë, andaj për të korrur sukses, duhet vetëm vullnet dhe organizim..
T`i e din mirë se si ka frymuar kjo parti edhe në kohën kur e udhëhiqte Ibrahim Rugova, e din si frymon sot, e ndjen se si do të frymoi nesër dhe në të ardhmen.
T`i e din se garën e fitojnë dy gjëra;
Uniteti në parti dhe
Ekipa që do të arrish t’a ndërtosh.
Suksese të pafundme shoku im, dhe na priftë e mbara gjithëve së bashku!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS