Jahjaga mori pjesë në pritjen tradicionale të presidentit amerikan

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga me bashkëshortin Astrit Kuçi morën pjesë në pritjen tradicionale të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barcak Obama.

Presidenti amerikan organizon çdo vit pritjen për liderët e shteteve pjesëmarrëse në sesionin e rregullt vjetor të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Presidentja Jahjaga dhe liderët e tjerë pjesëmarrës patën rastin që gjatë kësaj mbrëmje të takohen dhe të bashkëbisedojnë me njëri – tjetrin. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).