Jacobson: Herët për dorëheqjen e Jahjagës

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka thënë se është herët të flitet për dorëheqjen e presidentes Atifete Jahjaga.

Ajo në një intervistë për “Kosova Sot” ka pohuar se pa përfunduar reforma zgjedhore nuk mund të flitet për tërheqjen e Jahjagës.

“Edhe nëse dëshirojmë të flasim për marrëveshjen e arritur politike, sa e kuptoj unë, ideja ka qenë se Presidentja do të tërhiqet pasi të ketë përfunduar reforma zgjedhore dhe reforma kushtetuese, e cila mundëson zgjedhjen e drejtpërdrejtë të Presidentit.

Prandaj, është shumë e hershme të flitet për dorëheqjen e saj”, thotë ambasadorja amerikane. (ORAinfo)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).