Fundamenti

Itali: 37-vjeçari shqiptar mbytet në lumë për të shpëtuar fëmijët

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Një 37-vjeçar shqiptar humbi jetën në lumin Tanaro në Itali, në përpjekje për të shpëtuar 2 fëmijët e tij, të cilët u rrëmbyen nga rrjedha e ujit.

Mediat italiane bëjnë të ditur se Arben Majoshi, emigrant i rregullt në Asti, kishte vendosur të kalonte fundjavën buzë lumit, në Antignano, bashkë me familjen e tij, transmeton BW.

Fundamenti

Por ajo që duhet të ishte një ditë e bukur, u shndërrua në një tragjedi për familjen Majoshi. Dy fëmijët, 6 dhe 8 vjeç, u futën në lumë për tu freskuar, por u rrëmbyen nga rrjedha e ujit. 37-vjeçari hyri menjëherë në lumë dhe arriti të shpëtonte vogëlushët, por më pas humbi ndjenjat dhe u zhduk në ujë.

Polumbarët arritën të gjenin trupin e tij mbrëmjen e së hënës, rreth 20 metra larg vendit të ngjarjes.