Uji Dea

“Isa Mustafa është komunist”

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Në AAK zyrtarisht të premten, pritet të aderojë ish-kryetari i komunës së Pejës dhe anëtari i Kryesisë së LDK-së, Ali Lajçi.

Në një prononcim për “Tribuna Shqiptare”, Lajçi ka thënë se i kanë përafruar shumë qëndrimet me zyrtarët e AAK-së për të aderuar në këtë parti.

Uji Dea

Lajçi e ka cilësuar AAK-në si parti e djathtë, ndërsa LDK e konsideron si pasardhëse të strukturës së ish-Lidhjes Komuniste.

Ndërsa, thotë se Isa Mustafa, pas suprimimit të autonomisë së Kosovës në fund të viteve ’80, iu bashkua Rrahman Morinës në “krye të një projekti kundër irredentizmit dhe për forcimin e Serbisë unike”./Indeksonline/