RCCOLA

Interi refuzon 22 milionë euro për Kristjan Asllanin, zbulohet shifra që e “meriton” futbollisti shqiptar

/ 1 minutë lexim
Hidromorava

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani mund të largohet nga Interi gjatë afatit kalimtar të verës.

Mediat në Itali raportojnë se për lojtarin shqiptar është interesuar Fiorentina, madje ka ofruar 22 milionë euro, shkruan Indeksonline

Kampioni aktual i Serie A, Interi ka refuzuar këtë ofertë dhe kërkon plotë 35 milionë euro për mesfushorin “kuqezi”.

UBT

22-vjeçari luajti tri ndeshje në Euro 2024 me Kombëtares e Shqipërisë dhe ra në sytë e çdo tifozi paraqitje e tij fantastike.

Ai ka kontratë me Interin deri në vitin 2027, por një klub që do i ofronte më shumë minuta do ishte i mirëseardhur për lojtarin shqiptar./Indeksonline/