Intelegjenca amerikane përsëri në aksion: Trupat e SHBA’së ishin larguar me kohë nga bazat në Irak

Disa raketa kanë goditur bazën amerikane ajrore Balad, 80 kilometra larg kryeqytetit të Irakut, Bagdadin.

Nga sulmet është raportuar se janë lënduar katër persona, të gjithë shtetas të Irakut.

Zyrtarë amerikanë të mbrojtjes tregojnë se trupat amerikane ishin larguar më herët nga baza dhe ishin rivendosur në vende vende më të sigurta në Irak.

Nuk është e qartë ende se kush e ka kryer këtë sulm. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).